Den Země

Dne 26. dubna proběhl akce Den Země pro žáky 6. – 8. ročníků. Letos byla na programu tato témata: Hospodaření s vodou, zdravá výživa a odpady.

Vždy po jedné vyučovací hodině se střídaly třídy z jednotlivých ročníků. Žáci se nejprve seznámili s informacemi na tato témata a po té vytvořili tříčlenná družstva, ve kterých odpovídali na zadané otázky. Vítězné družstvo z každé třídy čekala po vyhodnocení malá sladká odměna.

Žáci se tedy na této akci dozvěděli další informace o těchto tématech a o nutnosti chránit přírodu vůbec.  Také se učí pracovat s informacemi, tedy hledat je v textu, vybrat podstatné a zařadit do celku. Proto věříme, že byl Den Země pro žáky prospěšný.

Ing. Luboš Nežerný

Ve čtvrtek 27. dubna 2023 se v naší škole konala akce s názvem Den Země. Žáci z celého prvního stupně plnili úkoly na 4 stanovištích. Na 1. a 2. stanovišti si žáci připomněli pojmy jako recyklace, třídění odpadu, ochrana životního prostředí a názorně nám ukázali, jak umí třídit odpad.

Třetí a čtvrté stanoviště patřily zdravému životnímu stylu a zdravé výživě. Mladší žáky jsme vyzkoušeli ze znalostí druhů ovoce a zeleniny, žáci z 3. až 5. ročníků si samostatně vytvořili jídelníček a desatero zdravé výživy. Na tento den jsme vyhlásili Bílý den ve znamení čistého životního prostředí.

Mgr. Radka Bendlmajerová

den zeme