logo ZSVinarska sportovni male telefon +420 734 445 630
telefon Vinařská 1016/6,
400 01 Ústí nad Labem

Bramborová přehazovaná

Ve středu 26. února 2020 proběhlo na naší škole okresní finále v přehazované 4. – 5. tříd. Přihlásilo se 7 škol, které byly rozdělené do 2 skupin. Naše škola hrála v 1. skupině proti ZŠ E. Krásnohorské, se kterou jsme prohráli 2:0. Druhý zápas jsme hráli proti ZŠ Palachova a vyhráli 2:0. V semifinále jsme narazili na pozdějšího vítěze turnaje ZŠ Mírová. Podali jsme výborný, bojovný výkon, ale nestačilo to a těsně jsme prohráli oba sety. O třetí místo jsme hráli se ZŠ Chlumec. Rozehráli jsme zápas výborně a první set vyhráli s velkým náskokem. Ve 2. setu nám chyběly 4 body a měli bychom medaili. Bohužel jsme to nedokázali a prohráli ve třetím rozhodujícím setu. A nakonec jsme obsadili 4. místo. Přesto děkujeme všem hráčům a hráčkám za obětavý a statečný výkon.

Okresní finále v házené

4 19. února 2020 proběhlo OF v házené chlapců. Do této kategorie se přihlásilo 5 škol a hrál každý s každým. První zápas byl proti ZŠ E. Krásnohorské. Prohráli jsme 1:2, ale měli jsme trochu smůlu, protože oni už měli jeden zápas za s sebou a my jsme začínali. Chvíli trvalo, než jsme si zvykli na velké hřiště a pravidla hry. Druhý zápas jsme bojovali proti pozdějšímu vítězi turnaje. Snažili jsme se, ale nestačili na ZŠ Mírovou a prohráli 3:0. Třetí zápas jsme vyhráli 4:0 nad ZŠ Palachova a předvedli jsme nejlepší výkon v turnaji. Do posledního zápasu jsme šli s tím, že když vyhrajeme jsme druzí. Byly to nervy ale s dobrým koncem. Porazili jsme ZŠ Hlubokou 5:4 a získali celkové 2. místo. Děkujeme za výbornou reprezentaci.

KF florbal III dívky

Před vánočními svátky si mladší děvčata vybojovala postup do krajského finále ve florbalu. 7. ledna 2020 naše hráčky odehrály toto finále v Teplicích. Systém soutěže byl každý s každým. Úvodní zápas byl velmi těžký, protože jsme hrály s nejlepším soupeřem z Teplic. Nedaly jsme se, ale nakonec prohrály 2:0. Další zápas jsme vyhrály nad Lovosicemi 2:1, pak remíza 0:0 s Litvínovem a poslední zápas vítězství nad Rumburkem 7:0. Celkově jsme v krajským finále skončily na krásném 2. místě. Všem hráčkám ze 6.A a 7.A děkujeme za výbornou reprezentaci naší školy.

Stříbro ve florbalu

Od pondělí 9. do středy 11. prosince 2019 proběhlo OF ve florbalu IV. kategorie hoši. Hrály se 4 skupiny a pouze vítězové postoupili do středečního Final four na sportovní hale Sluneta.

Olympiáda z českého jazyka

Ve středu 20. listopadu 2019 se konalo školní kolo Olympiády z českého jazyka, kterého se zúčastnilo 17 žáků. Osmáci a deváťáci poměřili své síly v oblasti mluvnice a slohu. Všechny nakonec porazila Jana z osmé třídy, která získala nejvíce bodů. Druhé místo vybojovala Gábina z deváté třídy a třetí místo patří muži. Získal ho Filip z osmé třídy. Všem moc gratulujeme a Jana s Gabčou budou naši školu reprezentovat v kole okresním. Držíme pěsti.

Mgr. Radka Bendlmajerová

Holkám zacinkalo zlato

26. listopadu 2019 proběhlo na ZŠ Rabasova OF ve florbalu III. kategorie dívek. Turnaje se zúčastnilo 5 škol a hrál každý s každým. První zápas jsme porazily ZŠ Nová 10:0, druhé vítězství nad ZŠ Mírová 5:1, třetí vítězství nad ZŠ Rabasova 7:1 a poslední vítězství nad ZŠ Povrly 9:0. Turnaj jsme vyhrály s velkým přehledem a nastřílely nejvíc branek. Naše hráčky byly velmi rychlé a podaly výborný bojovný výkon. Všem velice děkujeme za reprezentaci naší školy.

Přirodovědecký klokan

Ve středu 16. října 2019 se 9 žáků osmých a devátých tříd naší školy zúčastnilo celostátní soutěže ze znalostí přírodovědných předmětů Přírodovědný klokan. První tři místa obsadili: Tomáš z 9.B, Pavel z 9. A a Adam z 8.A.

Srdečně gratulujeme!

Ing. Luboš Nežerný

Přespolní běh – okresní kolo

V pondělí 30. září 2019 se na ZŠ Elišky Krásnohorské uskutečnilo okresní kolo v přespolním běhu. V kategorii 1. – 3. ročníku se naše dívky umístily na pátém místě a chlapci na čtvrtém. Ve starší kategorii pro 4. a 5. ročník obě naše družstva obsadila třetí místa a po zásluze získala bronzové medaile. Všem žákům (foto v příloze) děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Mgr. Vít Borůvka a Mgr. Hana Králíková – vedoucí mužstev

prespolak divky

V pondělí 30. září 2019 proběhlo OF v přespolním běhu na ZŠ E. Krásnohorské. Letos jsme obsadili všechny kategorie chlapců a děvčat.

Každý závodník – závodnice nechali na trati veškeré síly a bojovali jako lvi. Nejlépe se umístila děvčata III. kategorie a z 8 družstev obsadila krásné 3. místo. Ze všech mladších děvčat byla nejlepší Nicol, která vybojovala 1. místo. Ostatním reprezentantům děkujeme za předvedený výkon.

Pohár rozhlasu – KF

Minulý týden 15. května 2019 si naše mladší děvčata vybojovala na Poháru rozhlasu postup do krajského finále. Dnes 21. května 2019 jsme z 8 škol Ústeckého kraje získaly krásné 2. místo a na první místo jsme ztratily pouhých 120 bodů. Nejlepší atletkou byla Šárka, která vyhrála skok vysoký a na 60 metrech se umístila na 2. místě. Všem reprezentantkám gratulujeme a děkujeme za výborný výsledek.