logo ZSVinarska sportovni male telefon +420 734 445 630
kvetoslav.kolarik@zsvinarska.cz
telefon Vinařská 1016/6,
400 01 Ústí nad Labem

ZŠ Vinařská

Škola v přírodě Chřibská

čtvrtek 2. června 2022

Dnešní den byl jako malovaný. Po dopoledním programu a obědě - fazolová polévka a buchtičky s krémem - šla paní Králíková s paní Kubínovou připravit cestu k pokladu. Děti po dvojicích hledaly fáborky a ukryté obrázky, které si měly zapamatovat. Bylo jich celkem 20 a nejlepší dvojice jich vyjmenovala 19. Pěkný výkon. Cesta končila kousek od skalního divadla, ve kterém měla každá třída schovanou tašku s pokladem. Většině se velká část pokladu přemístila do žaludku, takže sil na cestu zpět bylo dost. Po večeři - čína s rýží - proběhlo vyhodnocení. Pak děti vyběhly ven a do druhé večeře řádily s míči na hřištích v areálu. Potom zase sprcha, pyžamko a postel. Balit budeme až zítra. Dnes byl tak krásný den, že byla škoda trávit ho v budově. Navíc zítra po snídani bude času dost. 

Zde si můžete prohlédnout fotografie.

 

svp chribska2022

 

středa 1. června 2022

Dnes si s námi počasí pěkně pohrálo. Děti měly slíbený program k MDD, ale ranní zprávy nám hlásily na odpoledne déšť, déšť, déšť. Dospěli jsme tedy ke změně programu. Děti ji naštěstí přijaly rozumně a bez záporných emocí. Takže dopoledne trocha učení, pak sportovní aktivity v areálu a oběd - brokolicová polévka a rajská s knedlíkem - mňamka. Když po obědě stále nepřicházel hlášený déšť, vydali jsme se všichni na obhlídku Krásného Pole a jeho okolí. Cestou jsme se opět zastavili v obchodě, aby děti utratily to, co včera nestihly. Před večeří - zeleninový kuskus -chvilka her a sportování. Teprve pak přišel hlášený déšť. Zahráli jsme si nějaké stolní hry, děti dohledaly míče, které se záhadně někam zakutálely a ve sprchách jsme spláchly dnešní den. MDD jim vynahradíme zítra, protože: "Zítra je taky den, slunko nám to dneska slíbilo ..."

Zde si můžete prohlédnout fotografie.

 

 

úterý 31. května 2022

Dnešní den začal sluníčkově a sluníčkově i skončil. Dopoledne jsme trošku namáhali hlavy a potom děti vystřelily na hřiště. Po obědě - čočková polévka, řízek s bramborovou kaší - chvilka odpočinku a cesta do města. Kapesné, které děti dostaly od rodičů, je pálilo v kapsách. Pěknou přírodou jsme došli do Chřibské. Podpořili jsme tamní obchůdek, nožky si odpočinuly, bříško dostalo čeho si žádalo a šli jsme zpět. Zbytek odpoledne děti opět řádily na hřišti. Po večeři - špagety s boloňskou omáčkou a sýrem - si děti zasoutěžily ve družstvech. Pak už jen druhá večeře, sprcha a spánek.

Zde si můžete prohlédnout fotografie.

 

 

pondělí 30. května 2022

Po pohodové cestě jsme dorazili na místo. My jsme měly všechny děti a všechny děti měly své kufry. Po ubytování jsme obhlédli areál, poučili jsme děti jak se chovat a pak nás už čekal oběd - kuřecí vývar a rizoto. Odpoledne za slunečného počasí procházka do lesa a za mírného deště svižným krokem cesta z lesa. Když zase vysvitlo sluníčko a po krátkém odpočinku jsme mohli na hřiště. Po večeři - guláš s těstovinami - hra BINGO, hygiena a postýlka.

Zde si můžete prohlédnout fotografie.