Recyklohraní

V rámci zapojení naší školy do projektu Recyklohraní jsme se tentokrát zúčastnili Soutěže ve sběru starých mobilů. Tuto soutěž jsme v naší škole ZŠ Vinařská rozdělili na dvě části.

Do 21. ledna 2022 jsme vyhlásili sběr mobilních telefonů a třídy 2.A a 2.B se přihlásily, že při výtvarné výchově vytvoří originální bednu na vybrané mobilní telefony.  Třída 6.B vyrobila propagační letáky, které upozornily na tuto kampaň a 4 dívky z této třídy ještě vytvořily anketu na téma Můj mobilní telefon – telefonní anketa. Chodily za žáky a zjišťovaly informace – například – Jak dlouho máš svůj mobilní telefon? Co tě vedlo k výměně starého mobilu za nový? Máš nějaký zajímavý zážitek se svým mobilním telefonem? Kdy jsi dostal svůj první mobilní telefon? atd.

V druhé části soutěže vybrané třídy vypočítaly při matematice energetické a materiálové náročnosti výroby mobilních telefonů.

Celkově jsme za splnění úkolů a za nasbírání starých mobilních telefonů získali 900 bodů. Děkujeme všem, kteří se soutěže zúčastnili a těšíme se na další spolupráci.

Zde najdete výsledky.

Mgr. Radka Bendlmajerová