logo ZSVinarska sportovni male telefon +420 734 445 630
kvetoslav.kolarik@zsvinarska.cz
telefon Vinařská 1016/6,
400 01 Ústí nad Labem

30. výročí sametové revoluce

Od Sametové revoluce uplynulo 30 let a zaměstnanci ZŠ Vinařská se rozhodli při příležitosti tohoto významného výročí trochu přiblížit našim žákům dobu před revolucí a samotné události 17. listopadu 1989. Po celý týden se tomuto tématu věnovali v rámci různých předmětů, ale také dostali za úkol vyzpovídat doma rodiče a prarodiče. Významnou úlohu plnila i výstava, kterou škole zapůjčila organizace YMCA.

Všechny zmíněné aktivity vyvrcholily 15. listopadu v projektovém dnu. Žáci druhého stupně byli rozděleni do 8 skupin napříč ročníky. Každá skupina postupně navštívila 8 místností, ve kterých na ně čekaly zajímavé prezentace, vyprávění a výstavy. Zároveň zde také plnili úkoly, za které sbírali body. Na konci dne proběhlo zhodnocení a vyhlášení pořadí.

Zde si můžete prohlédnout fotografie.

Mgr. Květoslav Kolařík – ředitel školy