logo ZSVinarska sportovni male telefon +420 734 445 630
kvetoslav.kolarik@zsvinarska.cz
telefon Vinařská 1016/6,
400 01 Ústí nad Labem

ŠD – Vánoční cukroví

V rámci dalšího projektového dne se v pátek 6. prosince 2019 uskutečnila další akce tohoto druhu.

Odpoledne bylo opět rozděleno do dvou částí, kdy v té první se děti seznámily (za pomoci foto galerie na internetu) s tím, jaké různé druhy cukroví se na Vánoce pečou nebo vyrábí i bez pečení. Dále si vyměňovaly informace, jaké cukroví se peče v jejich rodinách a jak se i ony na této činnosti podílejí. Mezi děti přišla i amatérská „cukrářka“, která je pak spolu s paní vychovatelkou celým odpolednem provázela. Seznámila je i s mnoha svými recepty, které se po generace dědí v jejich rodině a s pomůckami, které je možno při tvorbě cukroví používat.

Druhá polovina odpoledne patřila již výrobě vánočního nepečeného cukroví. Nejprve se zde děti seznámily se surovinami a nástroji, které jsou potřeba při jejich výrobě. Pro toto odpoledne vybraly organizátorky této akce tři druhy nepečeného cukroví – bílé a hnědé vánoční kuličky a tzv. piškotový salám.

V závěru odpoledne si každý z účastníků akce „vytvořil“ své cukroví, které následně i ochutnal a snědl.

Odpoledne mělo velký ohlas hlavně u děvčat, která prý své poznatky hned vyzkouší v praxi při výrobě vánočního cukroví u nich doma.

Zde si můžete prohlédnout fotografie.

Anna Šťovíčková – vedoucí ŠD