logo ZSVinarska sportovni male telefon +420 734 445 630
kvetoslav.kolarik@zsvinarska.cz
telefon Vinařská 1016/6,
400 01 Ústí nad Labem

ŠD – Rukodělné činnosti

V rámci dalšího projektového dne se v pondělí 21. října seznámila děvčata a dva dobrovolníci z řad chlapců ze ŠD se šicím strojem a dalšími rukodělnými činnostmi jako je šití, vyšívání, pletení či háčkování.

V první části tohoto odpoledne se děti seznámily (za pomoci počítačové techniky – internetu) jak vypadaly šicí stroje v dřívějších dobách (šlapací, skříňkové či kufříkové na elektrický pohon). Dále si mohly na vlastní oči prohlédnout skříňkový šicí stroj, který máme i u nás na škole a paní švadlena, která nás celým odpolednem provázela, ukázala dětem, jak se na stroji šije. Seznámila je i s mnoha pomůckami, které ke své práci potřebuje (metr, křída, nitě,…). Děti shlédly i ukázky pletení a háčkování, prohlédly si pletací jehlice, háčky, příze a vlny.

V druhé polovině odpoledne si pak mohly některé činnosti vyzkoušet v praxi. Navlékaly nitě, dělaly na nich uzlíky a další činnosti. Nakonec si všichni mohli přišít knoflík, pravděpodobně svůj první v životě.

Po celou dobu této akce byla přítomna i odborná poradkyně, paní švadlena, která s dětmi ušila i vzorový sáček na bylinky.

Odpoledne mělo u děvčat velký ohlas, některá druhý den již přinesla ukázat své první ušité výrobky, proto věříme, že jim chuť do práce dlouho vydrží a těšíme se, čím nás ještě překvapí.

Další družinovou akci, která nás v brzké době čeká, je 8. listopadu 2019 Dýňobraní.

Zde si můžete prohlédnout fotogorafie.

Anna Šťovíčková – vedoucí ŠD