logo ZSVinarska sportovni male telefon +420 734 445 630
kvetoslav.kolarik@zsvinarska.cz
telefon Vinařská 1016/6,
400 01 Ústí nad Labem

INFORMACE PRO RODIČE

Výpis článků

O škole

Chcete se dozvědět více informací?

Kalendář akcí

Nepropásněte žádnou akci!

Formuláře a žádosti

Potřebujete podat žádost?

Kontakty

Potřebujete se s někým spojit?

Základní informace o škole

Zřizovatel školy je Statutární město Ústí nad Labem, Velká Hradební 8, Ústí nad Labem. Škola je zřízena jako základní škola, která poskytuje žákům základní vzdělání dané zákonem. Na škole je jedna přípravná třída, běžné třídy se základní výukou a třídy s rozšířenou výukou tělesné výchovy (4. – 9. třída). Na škole pracují také tři oddělení družiny.

EU – Peníze školám

Naše škola je zapojena do projektu EU – peníze školám, který je financován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR. Cílem projektu je prostřednictvím nových metod a nástrojů docílit zlepšení stavu počátečního vzdělávání na Základní škole Vinařská. Zkvalitnění a zefektivnění výuky bude dosaženo metodickým vzděláváním a podpůrnými kurzy pedagogických pracovníků, tvorbou a následným používáním nových metodických pomůcek a učebních materiálů ve výuce. Zvýšení efektivity práce se žáky ve vybraných prioritních tématech bude probíhat individualizací výuky prostřednictvím dělení hodin nebo podporou při vzdělávání žáků se SVP a žáků mimořádně nadaných. Snížení výskytu rizikového chování u žáků ZŠ a podpory rovného přístupu ke vzdělávání bude v projektu podpořeno zapojením asistenta pedagoga, psychologa, speciálního pedagoga nebo zavedením programu primární prevence.

logo projekt kvalitni vzdelavaniDatum zahájení projektu

1. dubna 2011

Předpokládané datum ukončení projektu

30. září 2013

Digitální učební materiály

  • zde najdete několik digitálních učebních materiálů (DUMů) vytvořených našimi pedagogy v programu SMART Notebook, Microsoft PowerPoint a Microsoft Word – ukázka ve formátu PDF (pouze pro čtení)
  • v případě zájmu je celá sada DUMů v originalním formátu k dispozici u ředitele školy

bude aktualizováno

Vinařská pro děti, děti pro Vinařskou

logo projekt kvalitni vzdelavani

Občanské sdružení Vinařská sportovní o. s. se snaží aktivně podporovat žáky naší školy.

Cílem projektu Vinařská pro děti, děti pro Vinařskou je podpora zdravých svačin, sportovního oblečení, sportovních soustředění, druhých učebnic a celkového zlepšení podmínek pro aktivní sportovce a členy občanského sdružení.

Projekt byl podpořen částkou 25 000 Kč z Fondu Ústeckého kraje.

Do projektu bylo zapojeno 42 žáků naší školy.

logo projekt kvalitni vzdelavani