logo ZSVinarska sportovni male telefon +420 734 445 630
400 01 Ústí nad Labem

Informace pro zákonné zástupce IZS

Vážení zákonní zástupci,

ZŠ Vinařská byla určena jako škola, která má zajistit základní péči dětem ve věku od 3 do 10 let, jejichž zákonní zástupci pracují v integrovaném záchranném systému a v dalších sociálních službách.

ZŠ Vinařská bude zajišťovat:

-pedagogický dohled

-dohled nad plněním domácích úkolů či příprav ze škol, které žáci běžně navštěvují

-stravování

-zájmovou činnost

Jedná se o děti ve skupinkách nejvýše 30 dětí ve věku od 3 do 10 let zákonných zástupců, kteří jsou zaměstnanci:

• zaměstnanci bezpečnostních sborů,
  • zaměstnanci obecní policie,
  • zaměstnanci poskytovatelů zdravotních služeb,
  • zaměstnanci orgánů ochrany veřejného zdraví,
  • zaměstnanci uvedení v § 115 odst. 1 a další zaměstnanci v sociálních službách podle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů,
  • sociální pracovníci zařazení k výkonu sociální práce na krajských a obecních úřadech podle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů,
  • sociální pracovníci a další odborní pracovníci vykonávající činnosti podle zákona č. 359/1999 Sb., o sociálně-právní ochraně dětí, ve znění pozdějších předpisů,
  • zaměstnanci Úřadu práce České republiky,
  • zaměstnanci České správy sociálního zabezpečení a okresních správ sociálního zabezpečení,
  • zaměstnanci Finanční správy České republiky,
  • příslušníky ozbrojených sil,
  • zaměstnanci Ministerstva vnitra, kteří vyřizují agendu pobytu cizinců,
  • pedagogickými anebo nepedagogickými pracovníky určené školy nebo školského zařízení,
  • pedagogickými nebo nepedagogickými pracovníky mateřské školy,
  • zaměstnanci školských zařízení pro výkon ústavní a ochranné výchovy,
  • zaměstnanci zařízení školního stravování,
  • zaměstnanci České pošty, s.p.,

Režim dne:

6:00 – 8:00 – příchod dítěte se zákonným zástupcem či pověřenou osobou do školy – s nárokem na oběd. U školy si vás převezme pedagogický zaměstnanec školy. Zde vyplníte záznam o převzetí, na němž uvedete, kdy si dítě převezme ze školy.

Pokud přivedete dítě po 8:00, nebudeme mu moci již zajistit oběd.

8:00 – 12:00 – dohled nad splněním příprav ze školy, kterou žáci běžně navštěvují. Žáci by si měli přinést do školy pracovní listy, tablety, notebooky, psací potřeby, učebnice, aby mohli pracovat.

12:30 – oběd

13:00 – 17:00 vycházka, zájmová činnost

Věci s sebou:

Přezůvky, svačina, věci pro pracovní činnost žáka dle potřeby, roušku, věci pro zábavu.

Mgr. Květoslav Kolařík – ř.š.