logo ZSVinarska sportovni male telefon +420 734 445 630
kvetoslav.kolarik@zsvinarska.cz
telefon Vinařská 1016/6,
400 01 Ústí nad Labem

INFORMACE PRO RODIČE

Výpis článků

O škole

Chcete se dozvědět více informací?

Kalendář akcí

Nepropásněte žádnou akci!

Formuláře a žádosti

Potřebujete podat žádost?

Kontakty

Potřebujete se s někým spojit?

Základní informace o škole

Zřizovatel školy je Statutární město Ústí nad Labem, Velká Hradební 8, Ústí nad Labem. Škola je zřízena jako základní škola, která poskytuje žákům základní vzdělání dané zákonem. Na škole je jedna přípravná třída, běžné třídy se základní výukou a třídy s rozšířenou výukou tělesné výchovy (4. – 9. třída). Na škole pracují také tři oddělení družiny.

Sportovní příměstský tábor

Ve dnech 12. - 16. července 2021 proběhl na ZŠ Vinařská již tradiční sportovní tábor pro děti 1. stupně.

Všechny naplánované sportovní aktivity děti zvládly, počasí nám velmi přálo. Nejoblíbenějším sportem se stal brἅnball, který jsme museli hrát každý den 😊. Děkujeme panu vedoucímu a paní kuchařce za výborné jídlo ve školní jídelně.Všechny děti byly moc šikovné, můžete se přesvědčit v naší fotogalerii.

Petra Staňková, Marcela Bromová, Iveta Hnyková

primestsky tabor

Rozlučková videa deváťáků

Zde najdete rozlučkové video třídy 9.A a 9.B

9A

9B

Výdej obědů 30. června 2021

Vážení strávníci,

výdej obědů pro žáky a zaměstnance školy bude ve středu 30. června 2021 v čase 10.30 - 13.00.

Výdej obědů pro cizí strávníky je jako obvykle 11.30 - 11.45.

Miroslav Opa - vedoucí ŠJ

Šesťáci na Mariánské skále

22. června 2021 vyrazily děti ze 6. tříd na zeměpisnou exkurzi na Mariánskou skálu v centru Ústí nad Labem. Během téměř 8,5 km dlouhé trasy se dozvěděly o vzniku tohoto unikátního přírodního objektu, který nejprve Labe silou svého toku rozdělilo na 2 části a člověk pak z něj vytvořil kamenolom. Žáci se učili orientovat v mapě, pracovat s buzolou a v neposlední řadě se mnozí dostali do míst, která nikdy nenavštívili jako bylo kromě Mariánské skály i Bertino údolí. Není špatné vyrazit občas do přírody, která je i uprostřed našeho města.

Zde si můžete prohlédnout fotografie.

Mgr. Jana Fajtová

sestka marianka

Revolution Train

V úterý 15. června 2021 navštívily v rámci protidrogové prevence třídy 7.A a 7.B pořad s názvem Revolution Train, ve kterém jsme se formou interaktivního a zážitkového vzdělávání dozvěděli informace o problematice, o způsobech léčby a prevenci drogové závislosti. Navštívili jsme 6 stříbrných vagónů, 4 kinosály a 8 interaktivních místností a poznali opravdový příběh cesty drogové závislosti. Pořad se nám všem moc líbil.

Zde si můžete prohlédnout fotografie.

Mgr. Radka Bendlmajerová a třídy 7.A, 7.B

revolution train

Registrace do školní pokladny

Vážení zákonní zástupci,

zde najdete návod na registraci do školní pokladny - Školní program. Po úspěšné registraci se můžete přihlašovat přes banner v pravém menu.

Mgr. Květoslav Kolařík - ředitel školy

skolni_program

Výdej obědů

Výdej obědů pro cizí strávníky je každý den v čase 11.30 - 11.45.

Miroslav Opa - vedoucí ŠJ

Exkurze Terezín

Ve středu se naši žáci 9. ročníků zúčastnili tradiční exkurze do židovského ghetta a malé pevnosti v Terezíně. Poutavý výklad, naučné filmy a místa, která popisují trýznivý život lidí za 2. světové války, snad každého přiměly minimálně k velkému zamyšlení.

Zde si můžete prohlédnout fotografie.

Mgr. Květoslav Kolařík – ředitel školy

terezin

Příměstský tábor „English Camp na Vinařský“

ŠSK při ZŠ Vinařská pořádá v termínu od 12. 7. – 16. 7. 2021 příměstský tábor English Camp na Vinařský pro děti 1. – 8. ročníku pod vedením Bc. Barbory Černé. Děti se v dopoledních hodinách pod vedením lektorů věnují výuce anglického jazyka a odpoledne naplňují sportovní hry, výlety a jiné zábavné aktivity.